Zmęczeni szkolną rutyną, spragnieni wypoczynku, słońca i odrobiny wolności uczniowie klas IV-VIII ze Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie wyruszyli dnia 18 maja 2026 r. na trzydniową wycieczkę w Bieszczady.
Pierwszym punktem wyprawy były rowerowe drezyny w miejscowości Uherce Mineralne, a następnie spacer po solińskiej zaporze i wjazd kolejką gondolową na Górę Jawor. Dzień zwieńczyły zakupy pamiątek oraz przejazd na nocleg do malowniczego Baligrodu, gdzie mogliśmy zrelaksować się wśród bieszczadzkiej przyrody.
Kolejny dzień wycieczki spędziliśmy bardzo aktywnie. Rozpoczęliśmy od wejścia na Połoninę Wetlińską, potem integrowaliśmy się przy ognisku z kiełbaskami i zwiedziliśmy muzeum Knieja, gdzie wysłuchaliśmy wielu ciekawostek o bieszczadzkiej faunie i florze. Ostatnią atrakcją tego dnia było szkolenie na bieszczadzkiego zakapiora, czyli rywalizacja obejmująca takie konkurencje, jak rzucanie siekierkami czy kaloszem do celu.
Zakończeniem naszego pobytu w Bieszczadach był ośmiokilometrowy spływ pontonowy po rzece San, który na finiszu przerodził się w emocjonujący wyścig. W efekcie uczniowie nie tyle dopłynęli, co dociągnęli swoje pontony do brzegu, ryzykując przemoczeniem odzieży, ale cóż...było warto!
Wróciliśmy zrelaksowani i naładowani pozytywną energią, co z pewnością przyda się na ostatniej prostej przed zakończeniem roku szkolnego.



