We wtorek, 26 maja, uczniowie klas III - VI wybrali się na wyjątkową, pełną przygód wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie. Nad bezpieczeństwem i dobrymi humorami naszych podróżników czuwała wyjątkowa kadra: Pani Dyrektor Anna Zmysłowa, Pani Agnieszka Lisek oraz Pani Paulina Polak.
Naszą leśną przygodę rozpoczęliśmy od niezwykle ciekawej lekcji dendrologii w terenie. Pod okiem przewodnika dzieci przez blisko godzinę uczyły się rozpoznawać gatunki drzew, badały fakturę kory i odkrywały tajemnice okolicznych lasów. Teraz żaden liść czy igła nie mają już przed nami tajemnic!
Następnie udaliśmy się na spacer w kierunku malowniczych stawów. To był niezwykle ekscytujący punkt programu! Choć czas uciekał nam bardzo szybko, na wodzie udało nam się dostrzec dostojną czaplę. Największą atrakcją okazało się jednak wypatrywanie niezwykle rzadkiego mieszkańca tych rejonów – żółwia błotnego. Dzięki uprzejmości pracowników Ośrodka, dzieci mogły prowadzić profesjonalne obserwacje, korzystając ze specjalistycznej lunety oraz lornetek. Zobaczyć żółwia z tak bliska to było naprawdę coś niesamowitego!
Po intensywnym odkrywaniu uroków natury przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Na miejscu czekało już na nas przygotowane i rozpalone ognisko, na którym tradycyjnie upiekliśmy kiełbaski. Po posiłku przyszedł czas na ulubioną część każdego wyjazdu – integrację i ruch! Dzieci spędziły ten czas niezwykle aktywnie, grając w piłkę, badmintona i ciesząc się wspólną zabawą na świeżym powietrzu.
Zmęczeni, ale z szerokimi uśmiechami i głowami pełnymi przyrodniczych ciekawostek, wróciliśmy do szkoły. To był wspaniały dzień na łonie natury, który na długo pozostanie w naszej pamięci!


